» » Що таке інклінометр?

Що таке інклінометр?

У сучасному світі кваліфікованими спеціалістами у різних сферах використовуються окремі інструменти, за допомогою яких з’являється можливість вирішити окремі задачі. При цьому хочеться сказати, що інклінометр – це особливий прилад, передбачений для вимірювання кутів нахилу окремих об’єктів по відношенню до гравітаційного поля землі.

Насправді інклінометри широко використовуються при виконанні різноманітних будівельних процесів та при експлуатації споруд, а також різних конструкцій та бурінні свердловин.
Що таке інклінометр?


Різновиди інклінометрів

Під час виконання різноманітних будівельних робіт кваліфікованими спеціалістами використовуються як ручні, так і електроні прилади, які в свою чергу підрозділяються на декілька варіантів. 1. Електронні інструменти вважаються приладами, за допомогою яких вимірюється нахил із високою точністю. В таких інклінометрах передбачена наявність гіроскопа, дозволяю чого вимірювати направлення тяги важкості, незалежно від кута нахилу самого приладу. При цьому сам кут між гіроскопом та об’єктом вимірюється за допомогою електронних датчиків та відображається безпосередньо на індикаторі.
2. Ртутні прилади або наклонометри мають інші особливості. Вся справа у тому, що в них замість гіроскопа використовується спеціальна колба із ртуттю.
3. Ручні інструменти вважаються найбільш простими приладами для вимірювання кутів нахилу. Їх конструкція передбачає наявність прозорої трубки із рідиною та повітряний пузир. Коли прилад нахиляється, цей самий пузир вказує на кут нахилу по шкалі.
4. Маятникові інклінометри передбачають наявність схилу або маятника, підвішанного на тросі, який в свою чергу зберігає вертикальне положення, незалежно від кута нахилу приладу. При цьому розрізняють електроні та річні інструменти.

Якщо більш детально казати про принцип роботи маятникового інклінометра, тут за допомогою основного елемента вимірюється кут нахилу. При цьому сам маятник знаходиться в сосуді із токопровідною рідиною, електроди знаходяться на основній частині, яка в свою чергу пов’язана із поверхнею.

Підводячи підсумки, хочеться сказати, що за допомогою датчиків кута нахилу з’являється можливість контролювати положення відповідальних компонентів конструкції та споруд. Якщо у вас залишились якісь питання, ви у будь-який момент можете проконсультуватися із кваліфікованим фахівцем у цій сфері.

Придбати інклінометри різного типу можна на сайті спеціалізованого магазину по доступній вартості, не виходячи за межі власного будинку.

Дуже сподіваємось на те, що наша стаття стала для вас корисною.

комментариев

Все материалы на сайте Svoimi-rukamy.net являются авторскими. Копирование запрещено!
© 2015-2017 Svoimi-rukamy.net Все права защищены